З давніх-давен людина займається вирощуванням ґрунту. Якщо спочатку землеробство передбачало догляд і оброблення ґрунту з метою вирощування сільськогосподарських культур для виживання і прожитку, то згодом догляд за ґрунтом і землею проводився і в декоративних цілях. Наприклад, у квіткових і ботанічних садах. Догляд за ґрунтом охоплює багато різних видів і напрямків. Одним з основних умов для хорошого врожаю, красивого газону або галявини й прекрасних квіткових клумб — є аерація ґрунту.
Аерація — це процес розпушення землі з метою забезпечення доступу кисню до коренів рослин, а також вона сприяє кращому проникненню поживних речовин і добрив у глибші шари ґрунту. Сам термін походить від грецького слова «air» («повітря»). На сьогодні наука і техніка зробили величезний крок вперед, тому сучасні фермери і садівники мають безліч переваг в порівнянні з нашими предками. У сільському і фермерському господарстві для процесу аерації зараз використовується спеціальна техніка — аератор.
То все ж, як правильно вибрати аератор і не заплутатися серед величезного розмаїття моделей? У цій статті ми розповімо про основні види і типи такої садової техніки. Сподіваємося, ця інформація суттєво полегшить вам вибір.
Провідні виробники садової техніки та інструменту пропонують споживачам аератори механічного типу, які можна під'єднати до трактора, рейдеру або культиватора. Причіпні аератори ідеально підходять для професійного використання. Наприклад, на великих спортивних комплексах або для роботи на полях великих розмірів. Модель такого аератора пропонує найвідоміший шведський бренд Husqvarna. Його основні відмінності — це виняткова надійність і довговічність, а також разючі показники продуктивності (до 10000 м²/год).
Найбільш популярними варіантами аераторів серед професіоналів, садівників-любителів та власників приватних будинків з присадибною територією є моделі з бензиновим або електричним двигуном.
Аератор з електромотором працює практично безшумно, повністю безпечний для екології та оточуючих, а також не примхливий і простий в обслуговуванні. Такий варіант чудово підійде для обробки невеликих приватних садів, газонів або клумб. Головне — наявність джерела електричного струму. Однак за проєктною потужністю і продуктивністю електродвигун поступається бензиновому.
Аератори, які оснащені бензодвигунами — це техніка більш витривала і продуктивна. Вона розрахована на тривале й інтенсивне навантаження, тому її часто використовують професіонали. Бензиновий двигун однозначно вимагає технічного обслуговування, а також передбачає використання точних пропорцій і високоякісних компонентів для виготовлення паливної суміші. Основні переваги бензинового аератора — це потужність, витривалість і мобільність, адже працездатність техніки не залежить від зовнішнього джерела живлення, тому навіть в глухому селі або найвіддаленішій ділянці поля (саду, городу) аератор не підведе користувача і порадує відмінними результатами роботи. Вибираючи аератор потрібно також враховувати показники ширини аерації, кількість фрез і глибину проникнення — ці фактори тісно пов'язані з продуктивністю, яку здатна проявити ця садова техніка.
Звичайно, є безліч примітивних способів зробити аерацію, наприклад, проколювання ґрунту за допомогою граблів або взуття з підошвою із шипів. Але всі ці способи забирають багато часу і сил, а в підсумку результат все одно не найідеальніший. Кожна сучасна людина прагне раціонально використовувати всі чинні ресурси, тому це стосується й обробки землі. Саме тому розумно і раціонально придбати аератор.